ייצוג רוכשי דירות מקבלן

העסקה המשמעותית ביותר בחיינו

רכישת דירה הינה העסקה המשמעותית ביותר אצל רוב בני האדם בימינו, הן מההיבט הכלכלי, המהווה עסקה בהיקף כלכלי הגדול ביותר בדרך כלל אצל מרבית בני האדם, והן מההיבט האישי – נפשי, בטחונו של האדם נמצא בדרך כלל בביתו ומרכז חייו של האדם בביתו.

לפיכך, ישנה חשיבות רבה לביצוע העסקה בדרך הנכונה ביותר, באופן בו ישמרו זכויותיו של רוכש הדירה מהקבלן.

חשיבותו של המשא ומתן

הליך רכישת הדירה לא מתחיל ביום חתימה על הסכם הרכישה – אלא קודם לכן – בשלב המשא ומתן בין הרוכש לבין הקבלן, במסגרתו, נדרש לבצע בדיקה מקיפה של ההיבטים רבים וחשובים בעסקה מסוג זו, למשל: בדיקת זכויות הקבלן בקרקע, בדיקת הבטוחה הניתנת ע"י הקבלן לטובת רוכש הדירה, בדיקת שעבודים על המקרקעין והתחייבות להחרגת הדירה לאחר מלוא התשלום עבור הדירה, בדיקה כי לקבלן המבצע סיווג מתאים לביצוע הפרויקט, בדיקת מועד מסירת הדירה והאם ניתן היתר בנייה לביצוע הפרויקט – והאם בכלל היתר הבנייה בתוקף?! ועוד כהנה וכהנה.

יחד עם זאת, לאור ניסיונה האגרסיבי של הממשלה לשים חסמים לאנשים המעוניינים להחזיק במספר דירות, יש לשים דגש, ולבדוק היטב טרם רכישת הדירה, את ההיבט המיסוי, כדי למנוע מפח נפש של רוכש הדירה, שלא לקח בחשבון כי עליו לשאת בתשלומי מיסים גבוהים שלא ציפה להם.

ליווי הרוכשים בשלבי המשא ומתן מול הקבלן, בדיקה מקיפה של זכויות הקבלן במקרקעין, ניהול מו"מ בנוגע לתנאי הסכם המכר של הקבלן לטובת הרוכשים, בדיקת הבטוחות שהקבלן מעמיד לטובת הרוכשים לפי הוראות החוק.

משרדו של עורך הדין גיא זגדון, מספק ללקוחותיו שירות אישי, איכותי ויעיל בהליך רכישת הדירה מקבלן, ומקנה להם שקט נפשי ובטחון מלא בביצוע העסקה המשמעותית בחייהם – רכישת דירה.